Coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne zabiegi medyczne, które poprawiają nie tylko i wyłącznie różne aspekty zdrowia, niemniej jednak także korzystnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Takim sprawdzonym sposobem jest tlenoterapia łódź, a więc zabiegi w komorze hiperbarycznej, w której panują warunki podwyższonego stężenia oraz ciśnienia tlenu. Dzięki takim specyficznym warunkom czysty tlen dociera w skuteczniejszy sposób do komórek organizmu, a zatem koryguje się ukrwienie całego organizmu.

Niesie to za sobą sporo korzyści zdrowotnych, w głównej mierze przyspiesza gojenie ran, ale też działa odmładzająco. Nie powinno więc budzić zaskoczenia, że jest to sprawdzony sposób na co, ażeby poprawić własne zdrowie, ale także samopoczucie czy też przyspieszyć procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie.
W jaki sposób działa komora hiperbaryczna?
Na początku należy wyjaśnić, że jest to specjalna komora, w której w warunkach podwyższonego stężenia i ciśnienia tlenu przebywają pacjenci. Są to warunki bardzo komfortowe, ponieważ zapewnione mają między innymi wygodne fotele, niemniej jednak również klimatyzację czy możliwość ustawienia indywidualnego oświetlenia. Taka sesja w komorze hiperbarycznej wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu. Głównie tlenoterapia hiperbaryczna łódź świetnie wpływa na pracę układu krwionośnego, a w szczególności serca. A a dodatkowo, inne zalety stosowania tej metody to w głównej mierze poprawienie funkcjonowania układu nerwowego. To z kolei wiąże się z takimi korzyściami jak w głównej mierze poprawienie parametrów związanych z koncentracją, percepcją czy także funkcjami poznawczymi. Czysty tlen pomaga także zwiększyć ukrwienie, a tym samym też odżywić tkankę mózgową. Warto wspomnieć też o tym, że sesje w takiej komorze świetnie pomagają na redukcję zmęczenia, ale też usuwanie dolegliwości bólowych. A dodatkowo komora hiperbaryczna łódź działa także odmładzająco, a zatem sesja w komorze wpływa korzystnie na wzrost produkcji elastyny i kolagenu czy także fibroblastów, które odpowiadają za kondycję skóry. Z takich sesji korzystają w głównej mierze sportowcy, by przyspieszyć proces rekonwalescencji oraz gojenia się ran. Tlenoterapia jako forma wykorzystywana jest również przy leczeniu różnorakich chorób ostrych, ale też przewlekłych.

Sprawdź tutaj: http://hiperbarycznalodz.pl/