Kalendarze są gadżetem uniwersalnym a także funkcjonalnym. Sprawdzają się w domu, biurze, w pracy i na wakacjach. Większość z nas ma kalendarz w każdym momencie przy sobie.

Natomiast to nie wszystkie jego zalety. Inną istotną cechą kalendarzy jest ich efektywność marketingowa, ponieważ stanowią świetne nośniki treści reklamowych
Kalendarze reklamowe dla klienta
Jak się okazuje, kalendarz trójdzielny dla firm jest coraz częściej wybieraną usługą. Kalendarz opracowywany jest zgodnie z życzeniem klienta. Wisząc na ścianie w biurze, hali magazynowej czy warsztacie przypomina klientom o naszej firmie i utrwala jej pozytywny wizerunek. Powinno się na początku wyjaśnić, co to są kalendarze trójdzielne. Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który cechuje się wieloelementowym układem. Jego strukturę projektuje główka, część górna przeznaczona na umieszczenie nadruku reklamowego, kalendarium utworzone przez trzy kolejne miesiące (kartki z miesiącami są odrywane) oraz stopka, czyli część dolna. W kalendarium używa się przezroczystą nakładkę, po której przesuwa się kolorowa ramka, dzięki której możemy podkreślić aktualny dzień tygodnia.
Z marketingowego punktu widzenia najważniejsza jest część górna, czyli przeznaczona na treści reklamowe. Ważną kwestią jest to, że kalendarze trójdzielne są bardzo funkcjonalne. Dużo miejsca na kartkach z miesiącami powoduje, że bardzo chętnie nanosimy na nie uwagi i oznaczamy ważne wydarzenia. Jest to więc gadżet, z którego często korzystamy, a to przekłada się na jego skuteczność marketingową. Jednakże jeśli zostanie utworzony niedbale, jego schemat graficzny będzie nieciekawy, to jego skuteczność znacznie spadnie, a może także wywoływać negatywne reakcje, które wpłyną niekorzystnie na relacje z klientem. Zadbajmy zatem nie tylko o jakość zamieszczonej grafiki, niemniej jednak też o wykonanie, czyli wykorzystanie odpowiedniej techniki druku z uwzględnieniem uszlachetnień takich lakierowanie czy laminowanie. Często wybieranym rozwiązaniem są kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Firma zaprezentowana w ten sposób daje możliwość na utrwalanie jej wizerunku. Zdjęcia muszą być natomiast w wysokiej rozdzielczości, a plan ich rozmieszczenia powinien być przemyślany. Kalendarz trójdzielny wykreowany oraz wykończony z dbałością o każdy detal na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek firmy.
Więcej informacji: kalendarz trójdzielny dla firm.