Każda firma, która decyduje się przeznaczać w budżecie środki na działania reklamowe, nie może zapominać o pieniądzach na gadżety reklamowe dla klientów. Wszyscy wiedzą, że gadżety są tanie, nie zawsze przydatne, ale mimo tego jako klienci doceniają tego typu gest ze strony firmy, z której usług lub produktów korzystają. Największą popularnością wśród firmowych gadżetów cieszą się tanie kubki reklamowe.

Ażeby powierzyć wykonanie takich prezentów dla swoich klientów, wystarczy wysłać do firmy zajmującej się produkcją gadżetów swoje logo albo napis, który ma wyszukać się na kubku. Następnie jej pracownicy wysyłają e-mailowe podgląd projektu. Po jego akceptacji kubki są wykonywane. Jeśli ktoś wyszukuje bardziej niebanalnych pomysłów, może zdecydować się na odblaski z nadrukiem. To popularne wśród firm, które tworzą produkty dla dzieci – do plecaków można dodawać firmowe odblaski, by dzieci były widoczne w drodze do szkoły. Swoim klientom można podarować także zegary reklamowe. Zazwyczaj są to zegary ścienne, które na tarczy poza cyframi mają nadrukowane firmowe logo. Zegary z logiem producenta leków widzą w omal każdej aptece. Zaś w sklepach spożywczych można natknąć się na zegar, który reklamuje produkty żywnościowe albo napoje sprzedawane w tym sklepie.
Gadżety reklamowe to jeden z tańszych możliwości na to, aby zdobyć przychylność klientów. To też forma promocji, która może na stałe zagościć w ich domach i kiedy po raz kolejny będą musieli coś zakupić, istnieje spore prawdopodobieństwo, że wybiorą firmę, której kubek, czy breloczek widzą codziennie w swoim domu. Wyprodukowanie gadżetów firmowych dla swojej marki nie jest skomplikowane. Cały proces może odbywać się przez internet, zatem nie wymaga dużego zaangażowania. Co więcej, gadżety zamawiane w ilościach hurtowych nie będą wcale drogie, więc skorzystanie z tej formy promocji jest bardzo łatwe a może przynieść wymierne korzyści. Z jednej strony klienci będą kojarzyć markę i całkiem dobrze ją zapamiętają. Z drugiej strony, będą wobec niej bardziej przychylni, robiąc kolejne zakupy.

Zobacz również: zegary reklamowe.