Czy istnieje coś bardziej przyjemnego dla naszych oczu jak widok zielonych ziół? Dodane do dań sprawiają, że ich smak i aromat staje się niepowtarzalny i niepowtarzalny. Ich obecność na kuchennym parapecie nadaje jej wspaniały klimat. Czy zioła w doniczkach ciężko uprawiać? Z całą pewnością nie! Niektóre gatunki ziół w znakomity sposób radzą sobie w domowym środowisku.

Które z ziół możemy uprawiać w doniczkach? I jakie warunki zagwarantować im, by jak najdłużej swym nienagannym dizajnem zdobiły parapet naszej kuchni? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Zioła w doniczkach – gatunki do uprawy w domu
Bazylia
Nieodzowny detal dań kuchni włoskiej. Perfekcyjny dodatek do pizzy. Bazylia to dość popularne zioło, które bez problemu znajdziemy na półkach sklepowych. W celu prawidłowego wzrostu powinniśmy uprawiać ją w bardzo dobrze nasłonecznionym miejscu. Bazylia potrzebuje stale wilgotnej gleby. Bazylia to roślina jednoroczna, dlatego jej dojrzałe liście trzeba zrywać na bieżąco. Można je wykorzystać zaraz do przygotowywanych dań. Smakuje równie smacznie suszona.
Mięta
Znana wszystkim ze względu na swój orzeźwiający smak. Mięta doskonale sprawdza się jako dodatek do dań słodkich, ale również i wytrawnych. Idealna jako dodatek do zimnych napojów oraz drinków. Wraz z cytryną projektuje na prawdę bardzo dobry duet. Doskonała do sałatek owocowych. A herbata z niej przygotowana znakomicie wpływa na nasz organizm.Do prawidłowego wzrostu mięta wymaga przez cały czas wilgotnego podłoża a także odpowiedniego nasłonecznienia. Mięta należy do ziół wieloletnich, dlatego długo powinna zdobić parapet naszego domu.
Szczypiorek
Szczypiorek doskonale nadaje się do dań jajecznych. Nadaje im wspaniały smak. Szczypiorek pochwalić się może także zastosowaniem dekoracyjnym. Doskonale testuje się jako dekoracyjne wykończenie dań. Istnieją dwa sposoby uprawy szczypiorku w doniczce. Można wyhodować go z nasion albo sadząc cebule do ziemni. Szczypiorek do prawidłowego wzrostu potrzebuje dobrego nasłonecznienia a także regularnego podlewania. Należy uważać natomiast na to, by go nie przelać.

Warto zobaczyć: koperek w doniczce.