W prawdziwej restauracji musi wyszukać się profesjonalny sprzęt, dzięki któremu będzie można przygotowywać posiłki a potem je przechowywać, by nie straciły wartości odżywczych. Często w pewnych przypadkach wyposażenie restauracyjnej kuchni pochłania tysiące pln i nie każdy właściciel ma środki, ażeby kupić odpowiednie redfox zmywarki gastronomiczne. Sprzętu można poszukać na rynku wtórnym albo wypożyczyć go w sklepie, który świadczy takie usługi.

Inwestycja w bardzo dobry sprzęt bardzo szybko się zwróci, ponieważ profesjonalne maszyny, takiej jak redfox zmywarki kapturowe
ułatwiają pracę personelowi kuchni. Dzięki temu, że naczynia zmywane są w zmywarce, dzieje się to bardzo szybko. Każdy dosłownie przyschnięty brud zostaje usunięty, a jeśli zmywarkdodatkowo ma funkcję wyparzania, naczynia są przy tym zdezynfekowane. Klienci restauracji nie widzą zaplecza kuchennego i nie wiedzą, jak duży ruch tam panuje, by przygotowane posiłki, były smaczne i podane na czas. W restauracyjnej kuchni zazwyczaj pracuje dużo osób, zarządzającą jest główny kucharz, niemniej jednak często pomaga mu grono zaufanych współpracowników. Jedni zajmują się krojeniem albo marynowaniem mięs, jeszcze inni przygotowywaniem deserów. Właściciele restauracji, którzy inwestują w odpowiedni i fachowy sprzęt ułatwiają swojej załodze prace. Prócz odpowiedniego sprzętu, pracownicy muszą posiadać również fachowy strój. Odzież gastronomiczna musi być wygodna i dobiera się ją do funkcji, którą pełni pracownik. Kelnerzy i kelnerki w restauracji ubrani są tak samo i muszą się prezentować nienagannie. Kucharz i pomocnicy również mają odpowiednie stroje. Do stroju należą też odpowiednie rękawice ochronne, które zapewniają pracownikom kuchni bezpieczeństwo podczas gotowania. Wyposażenie restauracyjnej kuchni to spore wyzwanie i na pewno w wyborze powinni uczestniczyć pracownicy. Jeżeli już posiadacz nie jest kucharzem i nie zna się na prowadzeniu restauracji, nie będzie wiedział, jaki sprzęt najbardziej przyda się w kuchni. Warto również zdać się na opinię pracowników sklepu, którzy będą mogli w tej sprawie doradzić.

Źródło: rm gastro.